HİZMETLERİMİZ - Iron and Breath

IRONBRIDE

Düğün günü bir bayan için hayatının en önemli ve en güzel görünmesi gereken gun, bu kesin.

Ama modern toplumumuzda Mükemmel gelinlik, spot ışıklarının önemi, dans edilecek müzik, saç ve makyaj tasarımı kadar önemli olan bir öge daha vardır. Gelinin formu.

Kilolu bir gelin ne yazık ki artık bir mizah konusu… gelinlikten taşan etli kollar, dekolteden sarkan göğüsler ve yuvarlak bir yüz.Ve en önemlisi hayat boyu hatıra kalacak foto ve videolar.
IronBreath Fit Bride paketi 3 veya 2 aylık programlar içeren bir form programını içeriyor. Bu program dahilinde gelin adayı için problem bölgelere özel dizayn edilmiş bir egzersiz ve beslenme programı uygulanmakta. Bu program dahilinde gelin adayının beden yapısı ve metabolizma özellikleri göz önüne alınarak -büyük gün-de yakalaması gereken form için kardiovasküler çalışmalar, ağırlıklı form çalışmaları yoga, pilates ve diğer yardımcı elementlerden oluşan karışık bir sistem izlenmekte ve gelin adayı düğün gün için olabilecek en mükemmel vücut formu hedeflenmekte.

IRONMOM

Hamilelik öncesi, hamilellik dönemi ve hamilelik sonrası kadın metabolizması için ayrı şekilde ele alınması gereken fiziksel aktivite ve beslenme yaklaşımını içermelidir: Özellikle kilo almak ve bu kilonun bel, basen ve alt karın bölgesinde birikerek verilememesi, bazı durumlarda ömür boyu süren form bozukluklarına ve sarkma tabir edilen kötü şekil bozukluklarına yol açmaktadır. Diğer yönden sağlıklı doğum için hazırlık bambaşka bir olgudur.

Orhan Tezişçi, IronMom hizmet paketinde hamilelik öncesi, hamilelik dönemi ve sonrasında uygulanabilecek özel egzersiz yöntem ve tekniklerini içeren bir eğitim sunmakta. Bu eğitim içerisinde çalışılan kişiyle birlikte belirlenecek günlerde o kişinin anatomik özelliklerine göre dizayn edilmiş özel hareketler yapılmaktadır. Bu dönemde özellikle bağ dokuların güçlendirilmesi ve kasların gerginliğinin korunması hem kolay doğum, hem de doğum sonrası formun hızla geri kazanılması için önemlidir. IronMom, hem hamilelik öncesi döneminde hem hamilelik esnasında, hem de hamilelik sonrasında rahatlıkla uygulanabilecek bir paket ve hem size, hem de bebişinize için çok şey katacak.

IRONSTAR

Orhan Tezişçi, IronStar programında sahne, podyum ve ekran için ulaşmak istenilen fiziksel forma özel çalışmalar sunmaktadır: Bir bale gösterisi için sıçrama performansının arttırılması, Model Look yarışmalarında jürinin talep ettiği fiziksel form, film senaryosunda yer alan bir sahne için abdominal kaslarının görünür kılınması, podyumda giyilen t shirt içinden göze çarpan kaslı kollar veya vurucu bir gece elbisesi için gerekli olan dik göğüsler ve geniş omuzların inşası bu program dahilinde yer alan özel çalışmalarla mümkündür.

Burada kendi ekölü olan -Kişinin Beden Yapısına Özel- biçimde dizayn edilen antrenmanlar yani PSTP Sistemine sadık kalan Orhan Tezişçi, antrenman programına eşlik eden özel beslenme stratejileri ile hedef forma ulaşılmasını hızlandıran ana etmenleri de kullanmaktadır.

IRONKID

TEGV ve Koç Vakfı –Harekete Geç- programının çocuk fitness eğitim kooridinatörü Orhan Tezişçi tarafından hizmete sunulan Fit Kid programı, çocuk fitness’ı üzerine yoğunlaştırılmış, birbirini tamamlayan oyun temelli fiziksel eğitim çalışmalarının uygulama ismidir.

Bu serviste antrenman uygulamalarının temel amacı, çocuklarda bilimsel verilerin sonuçlarına bağlı olarak, sportif performansın geliştirilmesinin yanı sıra onların ruhsal ve sosyal yönden de daha aktif bir karakter kazanmalarının hedeflenmesidir.

Fakat her an gelişmekte olan çocuk vücudunun sınırlı özelliklerini olduğu akıldan çıkarılmamalıdır Çünkü büyüme ve gelişme dönemindeki çocukların bilinçsiz biçimde yapılan ağır yüklerle karşılaşmaları, yanlış beslenme alışkanlıkları, ve bilinçsiz eğitmenler ile yapılan çalışmalar büyüme ile ilgili epifiz plaklarının darbelere maruz kalmasına neden olarak onların gelişimlerini olumsuz etkileyebilmektedir. Bunun için çocuk fitness’i ağitmen bakımından en hassas davranılması gereken alandır.

Genel olarak çocuk fitness uygulamalarının bilimsel olarak kanırlanmış temel yararları:
– Liderlik duygusunun aşılanması
– Rekabet olgusunun başarıya odaklanması
– Sosyal ve psikolojik gelişim: Kendine güven, yardımlaşma ve birlikte çalışma
– Uzun dönemde yaşıtlarına göre daha sağlıklı ve daha üstün bir fizik yapının temellerinin atılması
…şeklinde tanımlanabilir. İçinde bulunduğumuz dönemin çocuk obezitesi açısından her yıl %15 artma eğilimi içinde olduğu da ne yazık ki bir gerçektir.

PSTP: PRIVATE SPESIFIC TRAINING PROGRAM

Her vücut yapısı farklıdır ve her vücudun gereksinimi olan hareketler farklıdır. Normal spor salonu programlarında müşteri yoğunluğu probleminden ve kullanılan egzersiz cihazlarının meşgül olmaması hesaplanarak kişilere antrenörler tarafından belirlenen şablon programlar verilir. Oysa olması gereken beden tipinize göre hareket seçimidir.

Iron&Breath sizin beden tipinize özel antrenman programı fikrini esas alıyor ve Orhan Tezişçi’nin PODYUM GEREKMEZ isimli kitabında PSTP olarak tanımladığı teknik uygulama fikrini hayata geçiriyor:
I.V.A.H.O. ve I.T.H.A.O şeklinde sınıflandırdığı beden tiplerine özel bir antrenman programı size bekliyor ve bu Fizik Rekonstrüktif çalışmalarının çekirdeğini oluşturuyor.

IN60

IN60 Iron and Breath tarafından Türkiye’de ilk defa yapılan ve 60 dakikada uygulanan çeşitlendirilmiş egzersizler uygulamasıdır. Bu uygulama içerisinde başlıca fitness aktivitelerini TEK DERSTE yapabilme şansınız vardır.

– Weight Training: 20 dakika
– Pilates: 20 dakika
– Yoga: 20 dakika

TOTAL: 60 dakika yani IN60.

Büyük spor saloları bu dersler için ayrı sınıf ve ayrı özel ders ücretleri talep ederlerken butik anlayışı savunan Orhan Tezişçi tüm bunların tek ders içerisinde verilmesi için geliştirdiği bu sistemi şöyle açıklıyor:
“Performans şemasını üçgen olarak düşünün: Güç için mutlaka belirli miktarda ağırlıklı direnç çalışmasına ihtiyacınız vardır, dayanıklılık ve sıkılaşma içinse pilates mükemmel bir uygulama, ama esneklik ve doğru nefes için de yoga’ya ihtiyacınız olacak. Peki, bunları ayrı günlerde uygulamak ve ayrı uygulamalara ödeme yapmak yerine tümünü tek bir derste işlemek metabolic açıdan da mantıklı değil mi?…Bence kesinlikle öyle.“